Aslan Kral (Lion King) masalını biliyor musun bilmiyoruz? Kitabını okumuş veya filmini seyretmiş olabilirsin. İşte sana Aslan Kral'dan hazırladığımız sayfalar.

Eğer bilmiyorsan; Doğan Egmont Yayınlarından çıkan kitapları büyüğünün sana okumasını isteyebilirsin. Birlikte çok eğleneceğine eminiz...
 

Aslan Kral-2 /Simba'nın Gururu
Orjinal isim: Lion King II Simba'a PrideEric Suben
Doğan Egmont Yayıncılık / Disney Maksi Dizisi
Çeviri: Sedat Çilingir

Yeni kral Simba, ülkesini adil bir şekilde yönetiyordu. Eşi Nala ona bir kız çocuk armağan etti. Sürgünde yaşayan Zira, Simba'dan intikam alıp krallığı oğlu Kovu için ele geçirmeyi planlıyordu. Zira planının gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdı. (Arka kapak'tan)

 

Aslan Kral 2 Simba'nın Gururu
Orjinal isim: The Lion King-Simba's PrideYazarı Bilinmiyor
Doğan Egmont Yayıncılık / Walt Disney Ciltli Kitaplar Dizisi
Çeviri: Esin Parmaksızoğlu

Rüzgar, Gurur Kayası'nın çevresinde hızla dönerken, Simba ile Nala burunlarını birbirine sürtüyorlardı. Maymun Rafike de, Gurur Ülkesi'ndeki tüm hayvanlara, yeni yavruyu gösteriyordu. Timon heyecanla, "Şu minik oğlana bakın!" dedi. "Tıpkı babası!" Tam o sırada Rafiki, "O bir kız!" diye açıkladı. Simba ve Nala'nın yüzü gururla parladı. Timon'la Pumbaa, "Kız mı?" diye bağırdılar. "Ya!"

  Aslan Kral ve Dostları İlk Disney Kitabım
Orjinal isim: The Lion King and FriendsYazarı Bilinmiyor
Doğan Egmont Yayıncılık / İlk Disney KitabımAslan Kral daha birçok çocuk kahramanlarını dünyaya sevdiren dir.Senin için hazırladıklarımızı görmek istersen, soldaki menüden SANA ÖZEL butonuna basmalısın...
 
 
 
E-mail
Şifre
  
 
 
 
AFACAN ÇOCUK (www.afacancocuk.com) Projesidir.